Maximalizujte své Mahjong výhry

Existuje několik úprav a vylepšení, které by měli provést začátečníci i pokročilí hráči, aby zlepšili svou hru. Začátečníci se často přistihnou, že se potápí hlavou napřed, aby nasbírali co nejvíce sad destiček, zejména Kongů, Pungů a Chowů. To však není moudrý akční plán a nakonec vede k neúspěchům.

Hraní rozdaných karet platí pro hru stejně jako v jiných karetních hrách, ale je dobré vytěžit z destiček maximum. Naučte se, jak zlepšit šance a zabránit soupeři ve výhře. Hlavní plán pro hraní Mahjongu zahrnuje kombinaci tipů vysvětlených níže.

Moudří hráči nikdy neoddělují své dlaždiceVedení počtu dlaždicČisté vyřazeníBodová prohlášení
Lukáš Novák
WriterLukáš NovákWriter
Moudří hráči nikdy neoddělují své dlaždice

Moudří hráči nikdy neoddělují své dlaždice

Uspořádání dlaždic podle toho je zásadním krokem. Může být lákavé oddělit dlaždice způsobem, který ukazuje, jak blízko jsou dlaždice k vytvoření úplné ruky. Ale toto je kontraintuitivní přístup, protože by mohl dát soupeři zásadní vodítka, jako kdyby měl být poražen.

Přeskupením destiček do Kongs, Pungs a Chows dá jinému hráči vědět, že jeho soupeř sestaví kompletní handu, a proto pokračuje ve hře, aby zabránil potenciální výhře. Stejné schéma však lze použít k posílání špatných signálů soupeři.

Moudří hráči nikdy neoddělují své dlaždice
Vedení počtu dlaždic

Vedení počtu dlaždic

Je bezpodmínečně nutné udržovat správný počet destiček, protože hráč může představovat výzvu, že jeho soupeř má příliš málo nebo příliš mnoho destiček. Během Charlestonu je klíčové zavěšení na květiny, protože většina rukou Mahjongu bude potřebovat květinové dlaždice. Odhalit příliš velkou část ruky je ale na škodu.

Sbírání odhozených žetonů je možné pouze v případě, že máte kompletní handu Kong, Pung nebo Chow. Takže kdykoli je ruka odhalena příliš mnoho, informace uniknou a soupeř začne předpovídat, jaké žetony se druhý hráč chystá vybrat nebo odhodit. Poté začnou přizpůsobovat své rozhodnutí v závislosti na tahu soupeře.

Vedení počtu dlaždic
Čisté vyřazení

Čisté vyřazení

Když hráč odhodí žeton, soupeř naproti nebo nalevo může požádat o kan nebo pon, než soupeř napravo lízne žeton. Odhazování by mělo být prováděno způsobem, který umožňuje ostatním hráčům současně vidět odhozený žeton. Levorucí hráči musí být extrémně opatrní, aby neblokovali kamichu v prohlížení odhozených karet.

I když existuje mnoho způsobů, jak se čistého zbavovat, nejsnazší je postavit odhozenou dlaždici do svislé polohy, než na ní bude hromada, a nechat ji spadnout. Možná to není ta nejúžasnější věc, ale zajišťuje to, že všichni hráči uvidí odhozený žeton jasně.

Čisté vyřazení
Bodová prohlášení

Bodová prohlášení

Každý hráč si musí zapamatovat, jak bolí ruce. To by mělo začít na tenpai, protože po výhře by bylo příliš pozdě na počítání fu a han. Takže před výhrou by měl každý hráč zvážit, jakou hodnotu bude mít jeho handa podle ron a tsumo.

Se zkušenostmi se tyto výpočty stávají hračkou a je snazší říci, do jaké míry se hodnota handy zvyšuje. Když hrajete s někým, kdo neví, jak deklarovat body, je dobré mu po výhře dát nějaký čas. Když jim pomůžete zvyknout si na udělování bodů, pomůžete hře hladce.

Bodová prohlášení
About the author
Lukáš Novák
Lukáš Novák
About

Lukáš Novák je poutavá kombinace české historie a vroucí vášně pro hraní. Jako expert na lokalizaci obsahu online kasin se stará o to, aby každá hra působila jedinečně česky, ale zároveň si zachovala své globální kouzlo.

Send email
More posts by Lukáš Novák