Oficiální pravidla Mahjong

Populární čínská hra Mahjong je dovednostní hra založená na sadě dlaždic. Existují různé regionální variace s různými herními prvky a mechanismem bodování.

Základní pravidla jsou u většiny variant stejná. Hlavním cílem je sbírat sady dlaždic a nasbírat nejvyšší skóre. Hráči si vybírají a odhazují dílky v různých provedeních, dokud nevytvoří úplnou kombinaci. Kompletní sada Mahjong obsahuje 144 dílků obsahujících 3 obleky, tj. Tečky, Postavy a Bambus.

Každý oblek obsahuje destičky s čísly 1-9, přičemž pro každou destičku je sada čtyř. Existují dvě destičky cti – drak (červený, bílý a zelený) a větry (východ, západ, jih a sever).

Jak hra plyneMahjongová rukaBodování a vypořádáníBuy-In
Lukáš Novák
WriterLukáš NovákWriter
Jak hra plyne

Jak hra plyne

Každý soutěžící začíná se sadou 13 dlaždic. Každý typ destiček cti má sadu čtyř. Kromě toho jsou zde 4 květinové a 4 sezónní dlaždice. Když se hráč chopí větru, východ odstartuje hru výběrem jedné dlaždice ze zdi.

Poté následuje kolo ve sbírání destiček hráči proti směru hodinových ručiček, přičemž v každém tahu odhazují jednu destičku. Hráč si může nárokovat odhozený žeton jiným hráčem ve scénáři kong nebo pong a v takovém případě ten, kdo ho odhodil, ztrácí svůj koloběh. Kdykoli by hráči měli držet 13 žetonů, dokud nebude vyhlášena hra Mahjong (se 14 žetony).

Jak hra plyne
Mahjongová ruka

Mahjongová ruka

Ruka se skládá ze sad 4 nebo 3 dlaždic a páru. Pong je trojice stejné barvy, zatímco Kong je čtyřka ze stejné barvy. K dispozici je také Chow - rovný stejný oblek.

Pokud si dva hráči shodou okolností nárokují žeton, obdrží jej ten nejbližší. Reklamovat vyřazené dlaždice se ne vždy vyplatí. Sady, které ještě mají být deklarovány Mahjong, mají větší hodnotu, než deklarované sady. Pro zjištění hodnoty dosažené ručními minibody jsou nejprve vypočteny z dvojice a sad. Calling Mahjong přichází s minibody a hodnota těchto bodů se liší podle pravidel hry.

Mahjongová ruka
Bodování a vypořádání

Bodování a vypořádání

Hra Mahjong je vyhodnocena tak, aby zvýraznila vzory, které závisí na pravidlech. Fan/jakus/zábavy jsou odměňovány za různé vzory. Minibody pro každého fanouška se jednou zdvojnásobí a agregované skóre se stane výsledkem ruky.

U některých sad pravidel se toto skóre nepočítá kromě počtu fanoušků. Po turnaji jsou body v tabulce přiděleny podle výkonu hráče. Ten, kdo dosáhne nejvyššího skóre, získá 4 tabulkové body. Hráči na druhém místě získávají 2 body a předposlední hráč získává 1 bod. Na konci hry se peníze na stole rozdělí mezi soutěžící. Celý jackpot dostane hráč, který dosáhne nejvyššího skóre.

Bodování a vypořádání
Buy-In

Buy-In

Mahjong zahrnuje poplatek a sázku. Sázka jde do jackpotu, na který míří každý účastník. Poplatek, který se vztahuje pouze na turnaje, je za dům.

Nejvyšší možná výhra se rovná maximální ztrátě. Jedná se o částku peněz, kterou hráč vloží na svůj účet při vstupu do hry. Málokdy hráči projdou maximální ztrátou. Pro hru s jednou rukou je pokuta za krmení a buy-in ponechány stranou na hráčském účtu.

Rezervovaná částka může být ztracena pouze v případě, že hráč odhodí vítězný žeton. V turnaji je buy-in součtem poplatku a sázky.

Buy-In
About the author
Lukáš Novák
Lukáš Novák
About

Lukáš Novák je poutavá kombinace české historie a vroucí vášně pro hraní. Jako expert na lokalizaci obsahu online kasin se stará o to, aby každá hra působila jedinečně česky, ale zároveň si zachovala své globální kouzlo.

Send email
More posts by Lukáš Novák