Zprávy

September 29, 2021

EDIT Mahjong: The New Face of Mahjong Set

Lukáš Novák
WriterLukáš NovákWriter

Edit Mahjong je inovativní produkt, jehož cílem je řešit problémy související se změnou klimatu prostřednictvím her a módního průmyslu. Sada byla vytvořena společným úsilím EDITECTURE a EDIT THE BRAND. Při výrobě nové sady Mahjong použil tým odřezky a další biologicky rozložitelné materiály. Po dokončení sada obsahovala 28 % látkového odpadu. Jinými slovy, 30 kg látkového odpadu našlo nové využití, když přišel s EDIT Mahjong. Dokončené umělecké dílo mělo místo v jedné z hongkongských uměleckých instalací pod názvem „Óda na Mahjong“.

EDIT Mahjong: The New Face of Mahjong Set

Nové využití pro módní odpad

Podle výzkumu vyprodukuje světový módní průmysl ročně přes 92 milionů tun odpadu. EDITECTURE říká, že samotný Hongkong každý rok shromáždí přes 110 000 látkového odpadu. Kromě toho existuje více dopadů na životní prostředí způsobených vysokou spotřebou vody a emisemi CO2 z továren, které vyrábějí oděvy. V tomto ohledu designové studio společně s EDIT THE BRAND vymyslelo alternativní způsob využití odstřihů látek.

The Making of Edit Mahjong

Při výrobě Edit Mahjong designéři shromáždili látku zamítnutou z různých důvodů, jako je stříhání vzorů a nesplnění standardů kvality. Dále se látka třídila podle barvy a estetiky. Nakonec by látka ovlivnila vzhled a dojem různých kusů Mahjongu.

Tým poté látku rozdrtil, aby umožnil smíchání se 100% biologicky odbouratelnými materiály. Nakonec byla směs formována do jedinečných kusů Mahjong. Celkem projekt způsobil recyklaci 30 kg odpadu, který by jinak skončil na skládkách.

Óda na Mahjong

Set Edit Mahjong byl pouze jednou částí DIY projektu provedeného EDITECTURE a EDIT THE BRAND. Kompletní projekt zahrnoval další položky používané v Mahjongu, jako je stůl a židle, kde se hráči setkávají, aby hráli hru.

Instalace „Ode na Mahjong“ byla vystavena v Hong Kongu. Částečným důvodem bylo vzdát hold starověké hře. Jedinečné umělecké dílo znamená sociální aspekt Mahjongu. Ve staré čínštině se kultura setkávání při hraní her a přátelském rozhovoru dědila z generace na generaci.

Umělecké dílo se také snaží ocenit řemeslníky, kteří zasvětili své životy udržení kultury Mahjong naživu. Podle EDITECTURE se zdá, že technologie posunula tradiční sochaře Mahjongových dlaždic do důchodu. S příchodem digitálních online her nemají moderní komunity fyzické dlaždice Mahjongu k dispozici.

Výrok

Sada Edit Mahjong odvádí skvělou práci při udržování Mahjong kultura živá. Navíc použití odpadních materiálů k výrobě tak pozoruhodného uměleckého díla je něco, co se jen tak nevidí. Doufejme, že tato „Óda na Mahjong“ inspiruje další umělce, aby se spojili a vytvořili více DIY projektů, aby zvýšili povědomí veřejnosti o problémech, jako je změna klimatu. Jak můžete vidět z projektu EDIT Mahjong, nápady jsou přítomny v každé oblasti našeho života.

About the author
Lukáš Novák
Lukáš Novák
About

Lukáš Novák je poutavá kombinace české historie a vroucí vášně pro hraní. Jako expert na lokalizaci obsahu online kasin se stará o to, aby každá hra působila jedinečně česky, ale zároveň si zachovala své globální kouzlo.

Send email
More posts by Lukáš Novák
undefined is not available in your country. Please try:
Mahjong Rouge: Oživení komunitních spojení v Baton Rouge
2024-06-05