Zprávy

September 8, 2021

Mahjong: Nový fenomén mezi americkými hazardními hráči

Lukáš Novák
WriterLukáš NovákWriter

Mahjong poprvé hráli Číňané v roce 1800, než byl exportován do Ameriky. Hraní hry zahrnuje hráče, kteří se snaží jeden druhého překonat ve vytváření jedinečných sad dlaždic. Hra se stala populární mezi židovskými ženami krátce po 2. světové válce. Místní lidé ji hráli, aby ukrátili čas a pomohli podobně smýšlejícím ženám vybudovat trvalé vztahy.

Mahjong: Nový fenomén mezi americkými hazardními hráči

Kde se noví hráči mohou učit mahjong v Americe

Jak hra získává na atraktivitě v USA, noví hráči, kteří mají zájem naučit se hrát Mahjong, se mohou připojit k jednomu z mnoha zařízení, která hru učí nové hráče. Dobrým příkladem je Mahjong a iniciativa Schmear v čele se Susie Fasbinder a Beverly Wilpon. Vstup do lekcí začíná na 25 dolarech za hodinu a naučit se hru hrát trvá jen asi tři lekce.

Je Mahjong hrou pro staré lidi?

Mahjong si může zahrát každý bez ohledu na věk. Přestože Mahjong hráli v minulosti pouze starší dospělí, zájem začínají získávat i mladší hráči ve věku 30 a 40 let. Kromě toho vývojáři vytvořili digitální verze hry, které můžete najít jako mobilní aplikace. Kromě toho jsou okamžité hry součástí her uvedených ve velkých online kasinech.

Role Mahjongu v komunitě

Stejně jako původní hru, i hráči Mahjongu ji používají ke sbližování lidí v moderní době. Filipínská a židovská komunita v Americe hraje Mahjong dlouhé hodiny o svátcích a slavnostech. Přátelé a rodina se scházejí kolem hry Mahjong na akcích, jako je Silvestr.

V komunitách, kde je tato hra populární, je běžné najít skupinu matek, které celou noc zůstávají vzhůru a hrají hru, hystericky se smějí a žertují.

Nové trendy ve hře

Někteří lidé inovovali způsoby, jak vydělávat na rozruchu kolem Mahjongu. V roce 2020 skupina tří žen vyvolala vlny po internetu poté, co oznámila spuštění své společnosti „The Mahjong Line“. Jejich obchodní model je založen na výrobě exkluzivních řad Mahjong setů, které se prodávají za 300 dolarů.

Tato myšlenka přilákala směs pozitivních a negativních názorů mezi zkušenými hráči Mahjongu. Unikátní Mahjong sety na jedné straně modernizují hru a činí ji oblíbenou mezi mladší generací. Na druhou stranu zkušení hráči, z nichž většina je v pokročilém věku, považují tento krok za korupci kultury. Ve světle toho se spuštění The Mahjong Line setkalo s vážným odporem online.

Závěr

Mahjong přistál v Americe jako čínská hra a svou autenticitu si uchoval po dlouhou dobu. Nové trendy se však snaží změnit to, jak hráči hru vnímají, a učinit ji sympatickou více lidem. Ve skutečnosti jsou změny původní hry nevyhnutelné. Stejně jako všechny hry v online kasinech již existují různé varianty Mahjongu.

Původní myšlenka hry však stále trvá. Cílem hry je stále sbližovat lidi a pomáhat jim vytvářet sítě a budovat trvalé vztahy. Ve skutečnosti digitální verze hry přesahují fyzická setkání. Umožňují lidem z celého světa setkávat se a komunikovat na dálku.

About the author
Lukáš Novák
Lukáš Novák
About

Lukáš Novák je poutavá kombinace české historie a vroucí vášně pro hraní. Jako expert na lokalizaci obsahu online kasin se stará o to, aby každá hra působila jedinečně česky, ale zároveň si zachovala své globální kouzlo.

Send email
More posts by Lukáš Novák
undefined is not available in your country. Please try:
Odhalení Gem: Yellow Mountain Imports American Mahjong Game Set Review
2024-06-01