Zprávy

July 14, 2021

Pomáhá hraní Mahjong vašemu mozku?

Lukáš Novák
WriterLukáš NovákWriter

Ačkoli jde o relativně moderní hru – objevila se v 19. století v Číně – popularita Mahjongu se rozšířila po celé planetě. Je to jedna z oblíbených stolních her v mnoha asijských domácnostech a v současné době existuje rostoucí počet online kasin, která hru nabízejí.

Pomáhá hraní Mahjong vašemu mozku?

Kromě toho, že je Mahjong zábavnou aktivitou, přináší významné výhody pro duševní zdraví. Tedy ať už člověk hraje Mahjong online nebo používají fyzickou sestavu ke hře s rodinnými příslušníky nebo přáteli, mohou očekávat četné pozitivní účinky na fungování mozku.

Zlepšení kognitivních dovedností

Při hraní Mahjongu se účastníci musí soustředit, aby zabránili jakémukoli rušení a vyhráli tak hru rychleji. Jak postupují, trénují svůj mozek, aby se lépe soustředil a udržoval svou pozornost zaměřenou na jeden předmět.

Mahjong také pomáhá udržovat paměť hráče ostrou několika způsoby. Ukládání do paměti se spouští například při seznamování se s charakteristickými znaky dlaždic Mahjong. Zapamatování si pozice každé destičky na herním plánu, aby se dvojice destiček vytvořily rychleji a efektivněji, také hraje roli při zbystření paměti.

Bez ohledu na to, jak často se hra hraje, bylo prokázáno, že Mahjong má významné pozitivní účinky na verbální paměť a dopřednou paměť číslic.

Prevence a léčba demence

Přimět mozek pracovat prostřednictvím mentálních cvičení, jako jsou křížovky, sudoku a Mahjong, může snížit riziko vzniku degenerativních mozkových poruch, jako je demence, nebo alespoň oddálit její nástup.

Lidé, kteří již byli diagnostikováni s demencí, také mohou těžit z hraní Mahjongu. Jedna studie provedená v roce 2006 uvedla, že pacienti s demencí, kteří byli také hráči Mahjongu, zaznamenali výrazné zlepšení svých kognitivních funkcí.

Jiná studie mezitím ukázala, že hraní Mahjongu dokonce překonalo cvičení tai chi, pokud jde o zlepšení kognitivních schopností starších lidí.

Snížení příznaků deprese

Hraní hry v průměru třikrát týdně by mohlo snížit příznaky deprese u seniorů s mírnou demencí. Podobné výsledky byly pozorovány u jedinců středního věku bez demence, kteří hráli Mahjong méně než měsíc.

Sociální složka Mahjongu je hlavním faktorem v jeho schopnosti zmírňovat deprese u hráčů. Hra se tradičně hraje mezi čtyřmi lidmi, i když se to může měnit v závislosti na variantě hry, a právě tento akt shromažďování při společné činnosti pomáhá snížit pocity izolace. Mahjong tak může hrát hlavní roli při zlepšování duševního zdraví.

Hraní Mahjong online

Kvůli omezením sociálního distancování v mnoha oblastech světa nemusí být vhodné chodit do kamenného kasina hrát skutečný Mahjong. Existuje však spousta možností založených na internetu, které umožňují nadšencům Mahjongu hrát hru z pohodlí svého domova.

Na internetu je k dispozici mnoho variant hry. Ti, kteří by chtěli hrát sólo, aby se naučili hrát Mahjong a seznámili se s pravidly Mahjongu, se mohou rozhodnout pro verzi solitaire. Video automaty s tématikou Mahjong jsou rovněž hojné. Přestože jsou automaty zcela odlišným typem hazardních her, ty inspirované Mahjongem nabízejí spoustu zábavy a příležitostí k velké výhře.

Hráči se také mohou rozhodnout připojit se k živé hře Mahjong online, kterou vede lidský dealer. Tyto typy her, streamované v reálném čase, poskytují sociální složku, protože umožňují hráčům komunikovat s dealerem a ostatními hráči u stolu Mahjong.

About the author
Lukáš Novák
Lukáš Novák
About

Lukáš Novák je poutavá kombinace české historie a vroucí vášně pro hraní. Jako expert na lokalizaci obsahu online kasin se stará o to, aby každá hra působila jedinečně česky, ale zároveň si zachovala své globální kouzlo.

Send email
More posts by Lukáš Novák
undefined is not available in your country. Please try:
Moonlight, Martinis a Mahjong: Kreativní sbírka na boj proti hladu v severním Texasu
2024-04-18