Základní strategie

December 1, 2021

Základní pravidla hry Riichi Online Mahjong pro začátečníky

Lukáš Novák
WriterLukáš NovákWriter

Riichi mahjong je zábavná japonská variace klasické hry mahjong. Tuto stolní hru si mohou užít až čtyři hráči offline i online. Riichi mahjong může být pro začátečníky poněkud složitá hra. Pravidla Mahjongu jsou jednoduchá, ale naučit se je všechny vyžaduje čas. Tato příručka vám pomůže začít se základy Riichi mahjong.

Základní pravidla hry Riichi Online Mahjong pro začátečníky

Pravidla Riichi Mahjong

Hraje Riichiho Mahjong online je snadný, jakmile hráč najde renomované online kasino, ale nejdřív, musíte znát jeho pravidla. V této části se podíváme na některé z nejdůležitějších.

Existují dva typy dlaždic: běžné a speciální. Standardní dlaždice mají na sobě čísla, která odpovídají jejich hodnotě v bodech. Speciální dlaždice nemají přiřazeny žádné číselné hodnoty.


Každý hráč má k dispozici pět destiček. Tyto dlaždice se nazývají ruce. Ruka se skládá ze tří sad dlaždic. Jedna sada se také používá jako rezervní dlaždice. Další se používá k vítězství. A poslední sada slouží k vyřazení.

  • Při hraní Riichi mahjong musí každý hráč použít svou ruku; proto jej nelze sdílet s ostatními hráči.
  • Dlaždice se pokládají na stůl lícem dolů. Poté se hráči střídají ve sbírání žetonů z hromádky, dokud jim nedojdou žetony nebo dokud nedojdou na konec hry.
  • Na začátku hry nejsou na herním plánu žádné žetony. Jakmile tedy hráč zvedne destičku, položí ji lícem dolů na stůl a okamžitě ji odhodí.
  • Jakmile hráči dojdou žetony, prohraje. Pokud však hráč vyhraje tím, že dosáhne konce hry bez prohry, získá možnost umístit na hrací plochu speciální destičku.
  • Po umístění speciální destičky se hráč může rozhodnout, zda si ji ponechá, nebo ji odhodí. Odhození destičky znamená, že hráč prohrává hru. Pokud si však hráč kartičku ponechá, získá další tah.
  • Aby hráč vyhrál, musí dosáhnout skóre vyššího než má soupeř.
  • Body se získávají podle barvy, čísla a barvy. Barva odkazuje na barvu samotné dlaždice, zatímco číslo odkazuje na číselnou hodnotu dlaždice. A konečně, oblek odkazuje na typ obleku, ke kterému dlaždice patří.

Zahrajte si online hry Riichi Mahjong

Nyní, když znáte základy Riichi Mahjong, možná budete chtít vyzkoušet několik kol online. Online kasina nabízejí Riichi Mahjong, ale můžete stáhnout mobilní aplikace pokud nemáte náladu na rizika. Pravidla zůstávají stejná bez ohledu na to, kde hrajete, takže je dobré se je naučit, než půjdete online.

Poslední úvahy o pravidlech Riichi Mahjong

Riichi mahjong řídí mnohem více pravidel. Ale měly by vám nabídnout představu o tom, co potřebujete vědět, než se vydáte na cestu do světa Riichi mahjong!

About the author
Lukáš Novák
Lukáš Novák
About

Lukáš Novák je poutavá kombinace české historie a vroucí vášně pro hraní. Jako expert na lokalizaci obsahu online kasin se stará o to, aby každá hra působila jedinečně česky, ale zároveň si zachovala své globální kouzlo.

Send email
More posts by Lukáš Novák
undefined is not available in your country. Please try:
Odhalení Gem: Yellow Mountain Imports American Mahjong Game Set Review
2024-06-01